Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ptejte se

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Krajské volby OVK - nabídka

Petr Sláma, Ivančice , 13. 7. 2020 16:48

Dobrý den,

vzhledem k blížícímu se termínu krajských voleb nabízíme vašemu hnutí spolupráci při obsazování okrskových volebních komisí v Ivančicích (13) a Oslavanech (4).

S pozdravem a přáním krásného zbytku dne

Petr Sláma
Oslavanská 102, 664 91 Ivančice
Mobil: 736538511
Mail: ivpetrslama@seznam.cz

Dnešní komentář v Lidovkách

Mickey Mouse (muzzle@email.cz), 27. 1. 2016 15:37

Dobrý den pane Schneidere,

přečetl jsem si Váš komentář v dnešních Lidovkách s názvem "Ťal Zeman do živého?" a obávám se, že v něm děláte přesně to samé, co v něm chcete tepat. Hledáte temné pohnutky tam, kde stačí lépe přečíst vyřčené věty jednotlivcýh aktérů.
Nemyslím si, na rozdíl od Vás, že u Sobotky zafungovalo nějaké potrefené podvědomí. Celý problém je docela jednoduchý: Hlava státu, oficiální představitel naší společnosti veřejně doporučil, že je vhodné uvažovat o odstranění nepohodlného politika zbraní. Toto je to jediné, co zaznělo! Na otázku občanky ČR, jak se zbavit nepohodlného premiéra, se jí dostalo rady, že má uvažovat o kalašnikovovi. Připadá mi neuvěřitelné, že pan Zeman takovou možnost nejenom připouští (podle Vás politologicky konstatuje), ale dokonce doporučuje jako svou vlastní radu.
Reakce pana Sobotky pak odpovídá přesně na tento výrok pana Zemana, když říká, že se pak premiér (stejně jako každý další politik) musí začít obávat o svůj život. Nepotřebuje k tomu nějaké podvědomí a vztahovačnost. Protože takový hloupý výrok pana Zemana si samozřejmě nějaký jednodušší z jeho příznivců může vysvětlit jako rovnou návod. Pan Zeman se dokonce ani neobtěžoval vysvětlit, že takové řešení uvedl jen "pro pořádek" nebo jako "špatný vtip". Čili nechal všechny okolo sebe, aby se domnívali, že takové řešení schvaluje.
Víte, morálku utvářejí především postoje a řeči. Činy jsou pak jen jejich vyústěním. A takovéhle řeči pana Zemana utvářejí morálku jeho samého i jeho posluchačů. Pan Zeman si tedy za svá slova zaslouží opovržení a pan Sobotka se ohradil zcela právem.

S pozdravem
Myšák

Re: Dnešní komentář v Lidovkách

Jan Schneider, 28. 10. 2016 9:36

Dobrý den, autorem článku nejsem já, ale jmenovec Jan Schneider, bezpečnostní analytik a publicista (http://www.lidovky.cz/novinar.aspx?idnov=3021). S publikovaným textem mimochodem nesouhlasím.
Přeji pěkný den.

Poděkování

Zdeněk, 30. 12. 2014 20:01

Dobrý den, po přečtení Vašeho názoru ve věci Obertele na parlametních listech Vám chci poděkovat za Váš statečný postoj,kéž by republika měla takových lidí více.

Dotaz

Petr, 12. 5. 2014 13:52

Dobrý den, budete opět v podzimních volbách kandidovat?

Re: Dotaz

Jan Schneider, 24. 9. 2014 14:53

Dobrý den, ano, v letošních komunálních volbách jsem opět kandidátem ČSSD na starostu města. Veškeré informace o naší kampani a zejména pak programových prioritách na následující období jsou uveřejněny na www.cssdtisnov.cz nebo www.facebook.com/cssdtisnov.
Přeji Vám pěkný den.